top of page

CTB Organisation and Publishing Ltd.

FORD 

I have heard about this organization through Ford Otosan. I am very happy about attending your organization together as Ford Turkey and Germany. I have had the opportunity of meeting more than 50 companies here. As a representative of a local manufacturer of Turkey, I must say that if such an organization had been held in the past, we would definitely have attended. I think soon our imports from Turkey will significantly increase.

 

Mr. Colin Fearon

Ford of Europe, Purchasing Director

 

 

DRIMEX

This organization has the most importance and has been very beneficial as well. We have had many detailed and important meetings with a lot of suppliers. I will try to finalize these meetings positively. I would definitely like to attend your future organizations. Thank you!

 

Mr. Laurent Braconnier

Buyer

 

 

ARGO TRACTORS

This is the first time I have attended such a comprehensive Purchasing Organization in Turkey.

 

Now we are viewing the Turkish Industry more positively. This guide dour supply activities in Turkey. I can also say that, this organization paved the way for other experiences for our company. Thank you!

 

Mr. Luca Gialdi    

Purchasing Manager              

 

 

AVTOVAZ LADA

After attending your organization for the 3rd time, I can say that we have had the opportunity to personally meet the Turkish suppliers and we have made important progress with some of the leading companies. Thank you!

 

Ms. Svetlana Murzina

Business Development Manager

 

 

AL GHAZI

Uzun yıllardır CTB’nin organizasyonlarına katılıyoruz. Türkiye bizim yoğun olarak çalıştığımız bir ülke. İlişkileri sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Senede bir katıldığımız Traktör Zirvesinde çalışma potansiyelimiz olan yeni tedarikçilerle tanışıyoruz. Bir sonraki zirvede tekrar katılımcı olacağız.  Başarılarınızın devamını dilerim.

Muhammad Jahanzaib

Satınalma Müdürü

 

KOMATSU

CTB’nin düzenlediği İş Makinaları B2B Zirvesine Komatsu Almanya, Hollanda ve Belçika olarak katıldık ve birlikte görüşmeler yaptık. Komatsu grup olarak Türkiye’de katıldığımız ilk Satınalma B2B organizasyonu oldu. Sonuç son derece başarılı. İlişkileri geliştireceğiz.

Eric Conner

Purchasing Manager

 

BOGDAN

Türk tedarikçilerle bir araya geldiğimiz için çok mutluyum. Bizim için önemli tedarikçi görüşmeleri olmuştur. Görüştüğümüz tedarikçilerle proseslerimize devam edeceğiz. Olumlu başlangıçlar olacağına inanıyorum.

Yevgen Yevdokymenko

Grup Satınalma Direktörü  

 

TEREX

Türkiye’de ilk defa tedarikçilerle bir araya geldiğimiz bir organizasyona katılıyoruz. Çok önemli görüşmeler ve deneyimler benim için. Görüştüğümüz firmaların bazılarını tedarikçi database’mize kaydeceğiz ve teklifler isteyeceğiz. Tedarikçi ilişkilerimiz Türkiye’de gelişecektir.

Roy Asera

Commodity Manager

CONTACT
CTB B2B Limited   (ENGLAND Office)
 

38 Fourth Ave. Liverpool, Merseyside,

UK L9 9DS

Tel: + 44 7549 401575

Direct-tel:   +90 530 154 07 12

E-mail:  info@catchthebusiness.com

CATCHTHEBUSINESS Uluslararası Org.Ltd.Şti. (Turkey office)
 

Cumhuriyet mah. D-100 Karayolu cad. İstanbul Outletpark AVM.

No: 374 / 63 . Beylikdüzü - İstanbul

 

info@catchthebusiness.com

 

TEL: +90 212 807 01 16  ( Santral ) 

TEL: +90 534 560 39 74  ( Direct )

FAX: +90 212 310 69 87

bottom of page